Benvenuti!

Nazywam się Francesco Vitale, urodziłem się w 1973 we Włoszech. Inspirowany artystycznymi tradycjami rodzinnej Sycylii i zafascynowany projektami miejscowych kreatorów mody takich jak Dolce Gabbana postanowiłem związać swoją karierę zawodową ze sztuką jubilerską. W 1991 r. z najwyższą notą ukończyłem Instytut D’Arte im. Ernesto Basile w Mesynie, uzyskując tym samym dyplom jubilerski. Zostałem wyróżniony spośród wielu uczniów, miałem możliwość zdobywania praktycznych umiejętności już w czasie studiów, pracując w prywatnej galerii jubilerskiej swojego profesora. Po ukończeniu szkoły rozpocząłem pracę w dużej pracowni artystycznej, specjalizującej się w odlewach łączących złoto z brązem w stylu bizantyjskim.

Spragniony nowych inspiracji i wyzwań zdecydowałem się wyjechać do Arezzo – miasta znanego wówczas jako prawdziwe zagłębie złotnicze.

Dzięki świetnym wynikom na dyplomie w 1999 r. otrzymałem propozycję pracy w firmie ‚Macos’, specjalizującej się w produkcji ekskluzywnej biżuterii z brylantami i innymi kamieniami szlachetnymi. Doświadczenie zdobyte w tej fabryce, w której w ciągu miesiąca przerabiano na biżuterię średnio 100 kg złota trafiającego do sklepów jubilerskich całego świata, było bezcenną lekcją praktyczną zawodu.

Poznawszy tajniki sztuki jubilerskiej, w 2003 r. powróciłem na Sycylię i rozpocząłem współpracę z dziesięcioma sklepami jubilerskimi, świadcząc kompleksowe usługi – od napraw po kreacje.

Po 18 latach pracy w zawodzie wyspecjalizowałem się w różnorodnych technikach i stylach – od szkicu biżuterii po realizację w każdym szczególe łącznie z obsadzeniem kamieni, odlewami z wosku, grawerowaniem maszynowym, rodowaniem, pozłacaniem, satynowaniem, diamentowaniem – od klasycznej formy po najbardziej ekscentryczne wariacje współczesnej mody.

W 2007 r. zdecydowałem się wraz z siostrą na otwarcie własnej pracowni i sklepu w Mesynie. Miłość przywiodła mnie jednak do Polski. Otworzyłem swoją pracownie w Żyrardowie, gdzie zamierzam promować swoje nazwisko i umiejętności.

Zapraszam serdecznie!

Dołącz do Naszego Instagrama

@francescovitale_pl

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa
Błąd: połączone konto użytkownika francescovitale_pl nie ma uprawnień do korzystania z tego rodzaju kanału.